Przejdź do treści

Wyświetlanie jednego wyniku

To poradnik przyszłego opiekuna, w którym przeprowadzam Czytelnika przez trud podjęcia decyzji co do powodów zakupu kota rasowego:

wyboru rasy (przez pryzmat jej warunków, tj. budowy, wielkości, długości fura, bądź jego braku, koloru, wzoru) oraz
danego kota (ze względu na wiek, płeć, pochodzenie)
dla konkretnego człowieka biorąc pod uwagę jego oczekiwania względem przyszłego pupila, możliwości i .

Podpowiadam jakim kluczem powinien kierować się wybierający, co wziąć od uwagę, aby jego wybór był trafny i odpowiadał zarówno domownikom jak i kotu.

Uczę jak przebrnąć bezpiecznie przez proces zakupu kota z hodowli należącej do World Cat Congress (WCC), czyli legalnej hodowli w świetle międzynarodowego prawa felinologicznego oraz krajowych przepisów. Dzięki czemu zainteresowany, który płaci nie małe pieniądze za kota z rodowodem – takiego właśnie mruczka dostanie ze wszystkimi tego benefitami.

Co istotne, a może budzić wątpliwości, nie wartościuję kotów rasowych jako lepszych od tych bez rodowodu. Wskazuję tylko na ich lepsze przygotowanie do roli pupila domowego. Co na to wpływa i jak to sprawdzić, a także jakie bonusy się z tym wiążą dla opiekuna w momencie zakupu i za 10 lat – dowiecie się bezpośrednio z książki.

Podpowiadam także, kto nie powinien być opiekunem kota i kiedy lepiej zrezygnować z zakupu dla dobra zarówno swojego jak i zwierzęcia.

Profesjonalne recenzje dostępne są dzięki sztukater.pl oraz wszystkookotach.pl