Przejdź do treści
Strona główna » Baza wiedzy: porady behawiorysty

Baza wiedzy: porady behawiorysty

W tym miejscu znajdziesz wszystkie prowadzone przeze mnie działania edukacyjne.


Grupy edukacyjne behawiorysty na Facebooku

W ramach działalności edukacyjnej prowadzę i administruje otwartymi i bezpłatnymi grupami tematycznymi w mediach społecznościowych. Ich celem jest propagowanie najnowszej wiedzy naukowej o zachowaniu dla lepszego zrozumienia potrzeb zwierząt towarzyszących, w szczególności kotów.

Grupa Dokocenie jest prężnie działającym miejscem, którego każdy może dowiedzieć się jak poprawnie i bez nadmiernego stresu przeprowadzić połączenie 2 kotów lub grupy. W plikach grupy znajduje się imponująca baza wiedzy na ten temat a także plan przykładowego dokocenia. Nadto, regularnie podejmowane są działania edukacyjne, służące podnoszeniu wiedzy i kompetencji członków grupy w zakresie odczytywania mowy ciała kotów (tzw. sygnałów), działań proaktywnych, w relacjach między kotami, wspierania kotów w trudnym zadaniu jakim jest akceptacja innego przedstawiciela tego samego (lub odmiennego) gatunku na własnym terytorium.

darmowe porady behawiorysty
darmowe porady behawiorysty

Grupa Socjalizacja służy głównie hodowcom oraz przedstawicielom Fundacji i Domów Tymczasowych, dzięki którym szerzę wiedzę o znanych i możliwych sposobach i technikach socjalizacyjnych, stosowanych dla podnoszenia kompetencji społecznych kotów domowych, żyjących w otoczeniu człowieka.

Każdy jest mile widziany! Zapraszam serdecznie 🙂


Porady behawiorysty: wpisy blogowe na stronie

W bogu na stronie odnaleźć można darmowe porady behawiorysty w dłuższej formie artykułu. Poza samym wyzwaniem często omawiam jego przyczyny, strategię działania, najczęstsze skuteczne narzędzia pracy. Odnajdziesz tu porady behawioralne dla gatunków: kot, pies.

Strata i żałoba

Wczoraj był 1.11, to data która nierozerwalnie wiąże się ze stratą i żałobą. Pierwszy listopada…

Read More

Dokocenie w hodowli

Jesteś hodowcą? Planujesz powiększenie hodowli? Czeka Cię dokocenie? Zajrzyj!
Read More

Blog z poradami behawiorysty na Facebooku

Na Facebook’u znajdziesz aktualności z mojej pracy, porady behawioralne, ciekawe przypadki problemów w zachowaniu kotów i psów, a także wzmianki o innych aktywnościach i obszarach pracy behawiorysty. To w moim przypadku oznacza: hodowlę kotów rasowych, różne zagadnienia felinologiczne, prowadzenie wydawnictwa, wiadomości o ciekawych autorskich produktach w sklepie.


Kanał z poradami behawiorysty na YouTube

Youtube do baza wiedzy, gdzie znajdziesz darmowe porady behawioralne dotyczące kotów. Za pomocą obrazu informacji przekazuję ważne dla opiekunów, hodowców, domów tymczasowych, pracowników fundacji czy schronisk wiadomości o tym wyjątkowym gatunku.


Webinary i warsztaty z behawiorystą

Znajdziesz tu wiedzę zarówno na poziomie podstawowym, średniozaawansowanym, jak też specjalistyczną o kotach (także w kontekście psa). To informacje i porady behawiorysty w wąskich zakresach, kompleksowo omawiające konkretne zagadnienie a także sesje pytań i odpowiedzi, dyskusji na tematy nurtujące uczestników.


Poradniki behawiorysty, poradniki polecane przez behawiorystę

Książki autorów, których znam i polecam (w tym moje), uważam za wartościowe z uwagi na unikalne lub autorskie treści, w tym cenne porady behawiorysty.