Przejdź do treści

Spokojnie zaraz wracam. Wszystko o lęku separacyjnym u psów” autorstwa J. Naismith to jedna z niewielu dostępnych pozycji specjalistycznych w zakresie zaburzeń zachowania. Tym bardziej w wąskim obszarze lęku separacyjnego, dlatego wyżej wymieniona książka jest wręcz obowiązkowa i postanowiłam ją zrecenzować.

Autorka jest uznanym na świecie trenerem psów i specjalistą, pomagającym zarówno zwierzętom, jak też zmęczonym i sfrustrowanym opiekunom. Pisząca otacza opieką z jednej strony psa, z drugiej – człowieka, wpisując się w nieawersyjny nurt pracy z psem.

lęk separacyjny u psa, okładka książki trenerki psów Julie Naismith
“Spokojnie zaraz wracam. Wszystko o lęku separacyjnym u psów”, Julie Naismith. Zdjęcie okładki.

Dzięki kompleksowemu podejściu książka pozwala zrozumieć podłoże wyzwania i istotę metody pracy promowanej przez trenerkę. Autorka przeprowadza czytelnika przez szereg trudności pojawiających się w trakcie treningu i poradnik służy pomocą przy ułożeniu szczegółowego planu pracy. “Spokojnie zaraz wracam. Wszystko o lęku separacyjnym u psów” zawiera przykłady planów treningowych z komentarzem. Mieści także cenne podpowiedzi na temat wyboru godnego zaufania behawiorysty i pomysły na alternatywne terapie wspomagające. Jest wsparciem w chwilach zwątpienia czy niepowodzeń.

Prosty język pozwala na zrozumienie treści specjalistom tak, jak opiekunom, którzy borykają się tym złożonym problemem. Oczywiście, książka nie stanowi gwarancji sukcesu w samodzielnej pracy – o czym pisząca uczciwie wspomina w zastrzeżeniach do pozycji.

Odnajdziemy tu inspiracje podejściem Maleny de Martini oraz mentorski wkład Jean Donaldson, których duch wybrzmiewa na kartach. Rangi dodają tytułowi pozytywne recenzje polskich uznanych behawio-rystek, z którymi można zapoznać się na okładce oraz fakt specjalistycznego tłumaczenia przez praktyka zawodu.  

Polecam lekturę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *